Wikipedia w Android Market. Nareszcie oficjalna aplikacja

Największa i najpopularniejsza encyklopedia on-line tworzona przez samych internautów to potężne źródło wiedzy znane chyba każdemu użytkownikowi internetu. Do tej pory korzystać z jej zasobów można było tylko za pomocą przeglądarki lub nieoficjalnych aplikacji, ale w Android Market w końcu pojawił się oficjalny program. Czy warto go zainstalować?

Możliwości mobilnej Wikipedii

Aplikacja oferuje już na starcie dość spore możliwości, chociaż na pierwszy rzut oka widać że wymaga jeszcze dopracowania. Za pomocą aplikacji możemy wyszukać interesujące materiały, a podpowiedzi generowane są od razu po wpisaniu kolejnych liter. Po przejściu na stronę artykułu i wciśnięciu przycisku menu otwiera nam się szereg możliwości. Możemy zapisywać treści w pamięci do późniejszego przeczytania bez połączenia z internetem.

Wyszukiwanie w okolicy

Aplikacja Wikipedii pozwala prosto dzielić się wybranymi treściami i łatwo kopiować ich treść do schowka. Na szczególną uwagę ze względu na wykorzystanie takich możliwości smartfonów, jakich nie ma komputer stacjonarny - wyszukiwanie artykułów na Wikipedii przypisanych do konkretnej lokalizacji i pokazanie wyników w postaci mapy.

Wady aplikacji Wikipedia

Aplikacja niestety nie jest idealna. Po kliknięciu w pole wyszukiwania białe tło powiększa się i psuje to nieco wygląd. Niedopracowane jest także wybieranie języków - co prawda domyślnie wybrany jest język systemowy, ale przewijana lista zawiera kilkadziesiąt pozycji i to nieposortowanych alfabetycznie. Nie można ich także przeszukać za pomocą wpisywania nazwy języka. Może być to problematyczne, zwłaszcza jeśli często potrzebujemy wyszukiwać artykuły w kilku różnych językach.

Problemy ze znalezieniem

Znalezienie oficjalnej aplikacji Wikipedii może być dość problematyczne, ponieważ znajduje się ona dość nisko w wynikach wyszukiwania. O problemie z ich dokładnością w Android Market pisaliśmy już w związku z alternatywną wyszukiwarką AppGravity. Aby odszukać Wikipedię w oficjalnym wydaniu najlepiej skorzystać z tego linku do odpowiedniej podstrony w Android Market lub wpisać w polu wyszukiwaniu hasło “Wikipedia komórka”

PagesT