GG 3.0 na Androida. Odświeżona wersja komunikatora (część 2/2) – Androidlife.pl

GG 3.0 na Androida. Odświeżona wersja komunikatora (część 2/2)

23 lutego 2012 17:47,
Piotr Grabiec



A A A
TAGI: gg, gadugadu, gadu-gadu, gg na androida, gadu-gadu na androida, gg android, im, facebook, skype, nimbuzz, palringo, multikomunikatory, komunikator internetowy

Nowa wersja komunikatora GG zawitała dwa dni temu do sklepu z aplikacjami Android Market. Została ona odświeżona i oferuje dużo nowych możliwości, o których pisaliśmy już wczoraj. Dzisiaj zaś skupimy się na błędach, które udało nam się przez ostatnie dwa dni wyłapać.

Po wysunięciu paska powiadomień możemy sprawdzić status oraz opis, a także wrócić do jednego z poprzednio użytychKliknij, aby powiększyćPo wysunięciu paska powiadomień możemy sprawdzić status oraz opis, a także wrócić do jednego z poprzednio użytychGG na Androida, część 1/2
Wczoraj pisaliśmy o naszych pierwszych wrażeniach z użytkowania nowego komunikatora GG. Wersja 3.0 aplikacji pojawiła się w sklepie Android Market i diametralnie się różni od tej, która była dostępna poprzednio. Komunikator dostępny na komputery oraz obecny w przeglądarce jako WebGG jest nadal w wersji rozwojowej beta, przy aplikacji mobilnej nie ma takiej informacji - a naszym zdaniem powinna się ona znaleźć. Chociaż aplikacja wczoraj w nocy dostała uaktualnienie, ale nie był dołączony spis zmian i nie dostrzegliśmy poprawy opisywanych niżej przypadłości.

Problemy i błędy
Podczas dwudniowego użytkowania aplikacji wystąpiło kilka problemów, które mamy nadzieję zostaną szybko poprawione przez twórców. Nie są one nadmiernie uciążliwe, ale wpływają na komfort korzystania z aplikacji. Jednym z nich są znikające wiadomości - po zamknięciu i przywróceniu okna rozmowy, wysłane przez nas wiadomości potrafią zniknąć, ale na szczęście mamy do nich dostęp z poziomu zakładki Archiwum. Dziwnie zachowuje się też aplikacja pod względem zaproszeń do kontaktów - jeśli dodamy kontakt po odebraniu zaproszenia z poziomu telefonu, to w wersji WebGG zaproszenie cały czas widnieje jako aktywne.

Wiele kont i okno rozmowy
W samej aplikacji można korzystać z wielu numerów GG, co było dla nas miłym zaskoczeniem. Wylogowanie się z konta nie usuwa danych, i pozwala na dodanie kolejnego numeru. Niestety, nie ma możliwości założenia nowego konta, musimy dokonać tego za pomocą przeglądarki lub programu na komputerze. Sama rozmowa rozczarowała nas tylko pod jednym względem - wysyłając wiadomość nie można podzielić jej enterem, a na klawiaturze w jego miejscu pojawia się wybór emotikon. Jest to dość irytujące, bo w celu wysłania wiadomości należy nacisnąć przycisk znajdujący się nad klawiaturą - inaczej jak w przypadku innych komunikatorów, z których korzystamy.

Kompatybilność aplikacji
Niestety, nie byliśmy w stanie zainstalować aplikacji GG na tablecie HTC Flyer z systemem Honeycomb ze sklepu Android Market. Dopiero po ręcznym wyciągnięciu pliku .apk z telefonu i zainstalowaniu aplikacji z pliku udało nam się uruchomić aplikację. Jest to o tyle dziwne, że GG na tablecie działa stabilnie, a rozciągnięty interfejs do rozdzielczości 1024x600 jest nadal przejrzysty. Jedynym minusem jest tylko brak wirtualnego przycisku będącego odpowiednikiem smartfonowego klawisza Menu. Telefon Nexus S z Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich na pokładzie jest natomiast poprawnie obsługiwany i pozwala na zainstalowanie aplikacji z Android Market, chociaż na

Menu ustawień jest rozbudowane i posiada wiele opcji konfiguracyjnych, w tym zmianę opcji powiadomieńKliknij, aby powiększyćMenu ustawień jest rozbudowane i posiada wiele opcji konfiguracyjnych, w tym zmianę opcji powiadomieńDziałanie w tle i bateria
Aplikacja może działać w tle. Na pasku powiadomień wyświetlana jest cały czas ikonka charakterystycznego słoneczka GG. Jest ona w szarym kolorze, aby zbytnio nie przykuwać wzroku, a po wyciągnięciu paska powiadomień możemy podejrzeć, jaki ustawiliśmy status oraz opis. Ciężko dziś wyrokować, czy aplikacja działająca w tle jest bardzo bateriożerna. Nie zauważyliśmy przez wczorajszy dzień nadmiernego obciążenia, ale pojawiła się ona dopiero wczoraj i będziemy stale monitorować program przez najbliższe kilka dni i tygodni pod tym względem.

Pełna synchronizacja
Jedną z największych zalet komunikatora w nowej wersji jest naszym zdaniem jego pełna synchronizacja. Prowadząc rozmowę na telefonie można płynnie przejść między mobilnym GG a wersją instalowaną na komputerze oraz usługą WebGG, do której dostęp daje specjalna strona internetowa. Synchronizacji podlega archiwum rozmów, ostatnich użytych opisów oraz lista kontaktów, a działa ona bardzo dobrze, i co ważne, realizowana jest w czasie rzeczywistym. Nie napotkaliśmy problemów nawet gdy ten sam numer GG zalogowany był zarówno poprzez WebGG oraz aplikację na Androida.

Alternatywne protokoły i multikomunikatory
W obecnych czasach możliwości komunikacji poprzez internet jest mnóstwo, a nasze kontakty często rozsiane są po różnych sieciach. To, który komunikator będzie “tym głównym" to często nie kwestia wyboru użytkownika, a tego, z czego korzystają jego znajomi. Może być to chat Facebook’a, komunikator GTalk albo Skype. Aby zebrać kontakty w jedno miejsce można użyć multikomunikatorów, do których należą między innymi Palringo, Nimbuzz czy też Beejive IM. Jednak skonfigurowanie ich tak, aby nie wchodził w konflikty z komunikatorami instalowanymi na komputerze jest często dość problematyczne, brakuje spójnego archiwum. Nie każdy z nich obsługuje wszystkie protokoły - duży problem jest z integracją ze Skype. Trzeba także pamiętać, że mimo iż multikomunikatory obsługują protokół GG, to używanie go w ten sposób łamie postanowienia licencyjne.

Pobierz nowe GG
Wraz z nową wersją znikła nazwa GaduGadu, od teraz jest to po prostu GG. Jest to podobny zabieg, jaki miał miejsce w przypadku Naszej Klasy i rebrandingu na nk.pl. O desktopowej wersji komunikatora poczytacie więcej w serwisie PCWorld.pl, skąd można pobrać komunikator w wersji dla systemu Windows oraz, co jest nowością, Mac OS. A aplikację na Androida pobierzecie prosto ze sklepu Android Market, a jeśli używaliście GG do tej pory, to wystarczy aktualizacja. Aplikacja nadal jest darmowa. Warto o tym wspomnieć, gdyż był czas gdy wersja aplikacji na system Symbian wymagała opłat w postaci SMSów Premium. Bardzo ciekawi jesteśmy Waszych opinii, oraz tego czy pokrywają się z naszymi wrażeniami!
 

Komentarze (14)

pgkrzywy

11-03-2012 16:38

Link jest pod koniec tekstu podany - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gadugadu - GG moze nie być widoczne, jeśli jest niezgodne z urządzeniem

niika

11-03-2012 16:26

pod jaką nazwą mogę znalezc gg w Android market? szukam i nic.

nick...

31-07-2012 18:03

Witam, dużo sposobf3w już zdążyłem wyprf3bować w swoim życiu, a od lat 20 cztaym książki oraz literaturę motywacyjną związaną z tym tematem, przeczytałem dużo książek na temat podświadomości, praktykując wiele zawartych w nich sposobf3w, nawet po kilkanaście razy, jak rf3wnież biografie ludzi bogatych i nawet pismo św. Przeczytałem kilkanaście książek w ktf3rych na początku autor twierdził że po przeczytaniu nie ma takiej opcji żeby nie osiągnąć sukcesu. Brałem udział w rf3żnego rodzaju seminariach, ukończyłem kurs metody Silwy, ale na to wszystko trzeba mieć pieniądze, i tak koło się zamyka. Miałem nawet małą firmę, zajmowałem się produkcją brykietu z trocin drzewnych, nawet mi szło całkiem dobrze do czasu jak mogłem pilnować interesu, z chwilą jak mf3j stan zdrowia się pogorszył i pracownikf3w nie miał kto doglądać, zaczęły się problemy. Musi mi Pan przyznać, żeby zacząć jakikolwiek biznes musi się mieć chociażby wymagane przez banki 10% inwestycji, jeżeli?? się znajdzie bank ktf3ry się zgodzi udzielić kredytu bez zdolności kredytowej. Ja mam dokładnie 443zł. a żona pracuje jako recepcjonistka i zarabia 1400zł. Jeżeli ma Pan dzieci to wie Pan jak to jest kiedy dziecko prosi o coś, a człowiek nie ma za co kupić. Wasze podpowiedzi to: wystarczy tylko!!! 250 tys. i ma się małą winiarnie, albo oszczędzając po 16zł. dziennie można mieć milion po 30 latach, mojej renty nawet nie wystarczy na takie oszczędzanie!!!!! Można też zarabiać na giełdzie, ale jak bez pieniędzy nawet najmniejszych???? Dzisiaj nikt nie chce zatrudnić 50 letniego faceta z ukończoną zawodf3wką, po przebytym udarze, nawet jako strf3ża. Mam pytanie czy istnieje możliwość porozmawiania z Panem poprzez internet lub osobiście? dlatego pytam że ciężko mi jest pisać.Pozdrawiam

nick...

09-10-2012 15:56

pisze:Ciekawe jak autor zapatruje się na dyaemlt sprawiedliwy handel vs. konsumowanie lokalne w kwestii skutkf3w środowiskowych transportu df3br. Ideologia lokalności jest w zasadzie z ekologicznego punktu widzenia nieskazitelna, ale zawiera w sobie pierwiastek ukrytego protekcjonizmu/merkantylizmu i lekką nutę zielonego nazizmu (np. w wydaniu niemieckim) stawianie na naszość ponad obcością. Z drugiej strony, fair trade jest socjo-ekonomicznie godny pochwały, ale jego relacje z ekologią nie są tak jasne, jak przedstawia powyższy artykuł. Aby racjonalnie i obiektywnie ocenić fair trade w jego obecnej formie trzeba wyzbyć się post-kolonialnego kompleksu i fetyszu indigenous people . Mf3wię to jako konsument, ktf3ry pf3ki co kiedy tylko ma wybf3r miedzy produktem normalnym a FT wybierze FT kiedy jednak wybf3r dotyczy produktu z eko-certyfikatem a FT, zastanowi się dwa razy.

niika

11-03-2012 16:26

pod jaką nazwą mogę znalezc gg w Android market? szukam i nic.

Sanajit

30-06-2012 13:11

Korzystałem na codzien (2 lata) z WM 5.0 na HTC i jakoś togtenlao ziszczenia danych i armagedonu na SD nie zauważyłem. Co do baterii sie całkowicie zgadzam Greenpeace nie wystaiłoby laurki. Aktualnie sobie odpuściłem uzytkowanie jak pokazano mi możliwość zainstalowania oprogramowania poprzez SMS poza całkowitą kontrolą i wiedzą z mojej strony PERMANETNA INWIGILACJA

Muhammad

28-06-2012 11:24

Google Wave będzie hitem, jestem o tym proanzneky! Prezentacja zrobiła na mnie ogromne wrażenie, już się nie mogę doczekać momentu, w ktf3rym e-mail pf3jdzie do kosza i zaczniemy korzystać z Wave.Szczegf3lnie podoba mi się możliwość instalowania rf3żnych rozszerzeń, ktf3re jeszcze dodadzą koleje funkcje. Wyobrażam sobie, że Wave stanie się naprawdę centrum, z ktf3rego kontrolujemy komunikację, RSS, Twittera, Facebook. To może być kolejny krok ku jeszcze bardziej bezpośredniej komunikacji z firmami. Ja jestem za, mam nadzieję, że kraje takie jak Polska podążą za tym trendem.

tomek

07-03-2012 12:24

dziś pobrałem gg z marketu i nie mogę dać na dostępny cały czas jestem nie dostępny mam tel SG2 prosze o pomoc

nick...

31-07-2012 05:37

Ja też, ale i tak mi tam lepiej, acziolwkek owa usługa, ktf3ra do tej pory była dostępna tylko w GaduAIR była jedną z tych, ktf3re najbardziej lubiłem Nie ma to jak dostać wiadomość o 4 nad ranem "Jesteś?" przekierowaną na SMS

nick...

10-09-2012 08:47

Ćwierć wieku temu, panie Szewczyk, to mnie nawet w planach nie było. Mf3wiąc o doświadczeniu miałem na myśli steki inynch podobnych debat, ktf3re organizowały szerokie media poza jedną (bodaj z śp. Polskiego Radia Bis) ograniczały się one do wymiany standardowych frazesf3w, ktf3re każdy gracz zna na pamięć że be, że brutalne, odmf3żdżające itd. Wiem, jak takie sprawy się kończą. Owszem, może pan i jest weteranem rozrywki elektronicznej (żeby nie było ja sam się za takiego nie uważam), może i kolejni rozmf3wcy też będą znali więcej gier, niż tetris i wąż (nie, żebym w jakikolwiek sposf3b ujmował tym kultowym produkcjom), może nawet uda się sklecić z tego jakąś merytoryczną dyskusję. Ale pozostaje pytanie PO CO? Za sznurek pociągnąłem, kryjący się za kurtyną tekst przeczytałem i widzę niestety (a może stetu?)), że Pańskie podejście do gier skrajnie rf3żni się od mojego. Przede wszystkim nie podoba mi się określenie interaktywne wideo . Czy gra to brzydkie określenie? Po pierwsze Interaktywne wideo kojarzy mi się z filmami interaktywnymi rodem z pierwszej połowy lat 90-tych, ktf3re to produkcje łączyły w sobie najgorsze cechy gry i filmu, będąc w istocie ślepą uliczką dla rozwoju gier. Po drugie co właściwie ma określać ta fraza? Wszystkie gry? Czy w takim wypadku Dance Dance Revolution, albo Pro Guitar Hero też są zaliczone do tej kategorii (w obu grach aspekt wideo ustępuje pola aspektowi audio ). Dalej, pisze pan o pewnej grupie gier, ktf3re zasługują na uznanie artystyczne i odnoszę wrażenie to właśnie je tytułuje pan mianem interaktywnych wideo. W takim razie robi pan to samo, co twf3rcy określenia Graphic novel na ambitniejsze komiksy. Zawsze mnie to denerwowało czy wybitny komiks nie może być po prostu wybitnym komiksem, a nie jakimś Graphic novel ? Mimo innej nazwy smakuje przecież tak samo. Analogicznie, The Path jest grą komputerową, a nazywanie jej interaktywnym wideo w moim mniemaniu uwłacza jej. To trochę tak, jakby proszę wybaczyć porf3wnanie czarnoskf3rych mieszkańcf3w USA dzielić na Afroamerykanf3w (z wyższym wykształceniem) i Murzynf3w (bez wyższego wykształcenia).Gry mają o wiele więcej wspf3lnego z komiksami, niż z filmem, choć na pierwszy czy nawet drugi rzut oka może wydawać się inaczej. I jedne i drugie są w głf3wnej mierze czystą, niezobowiązującą rozrywką (nie mf3wię o Polsce, bo w naszym kraju sytuacja komiksf3w stoi na głowie i na dodatek wykonuje jakieś niesamowite ewolucje). Czasem wcale często trafią się jakieś wybitne perełki, ale tworzenie dla nich odrębnej nazwy uważam za kuriozalne.Nic do pana, panie Szewczyk, nie mam, a całej akcji będę się przyglądał z zainteresowaniem. Fakt, że tym bardziej pesymistycznym okiem. I obym się pozytywnie zaskoczył.

pgkrzywy

07-03-2012 16:49

Z tym pytaniem najlepiej zgłosić się prosto do GG.

A.

01-03-2012 11:41

Pytanie zasadnicze - czy mobilne GG wreszcie zaczyna obsługiwać konferencje?

Lella

27-06-2012 16:46

Should i only point out just what a reduction to seek out sbmeoody who essentially knows just what exactly clearly talking about on-line. Determined realize how to bring a challenge to gentle and then make the item crucial. Workout . have to check this out in addition to see why area on the stor. We cannot consider you aren't very popular since you also undoubtedly provide the treat.

piotrek

07-03-2012 16:48

Od nowej wersji nie powinno być z tym problemu